your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

microust microust napisał(a) o Gorączka

Genialny film z którego kilka scen już przeszło do mojego „best off”. Fantastyczna obsada, doskonała ścieżka dźwiękowa. Dynamika ujęć i plastyka zdjęć. DO tego mocny scenariusz i otarcie się o geniusz reżyserski. Czego chcieć więcej?

.

Miesiąc temu znów sobie przypomniałem ten film. Zachwyt nie opada, choć znalazłem kilka mielizn scenariuszowych. ;-)

.

"Gorączka" jest znakomitym filmem. Potwierdzam.

.

Przy tym filmie należy klękać. Magnum opus kina akcji.

.

Rewelacja dla mnie. Oglądałem kilka razy.

.

@umbrin, @Uciekinier - mam zdaje się zbliżone odczucia. Mimo lat, jakie dzielą mnie od kolejnego spotkania z tym filmem, nie zmieniają się moje wrażenia. Styl w jakim jest on zrealizowany, od scenariusza po muzykę (która jest bardzo ważna dla Manna). Nie widzę niczego zbędnego.
To jest jeden z filmów które zabrałbym ze sobą na hipotetyczna bezludną wyspę. Każda postać jest z krwi i kości. Czasem dosłownie. ;-) Nawet Heniek ze swoim epizodem wypada ciekawie.

.

Aż mnie korci, żeby zobaczyć ten film po raz kolejny. Sceny strzelaniny przyprawiają o prawdziwą gorączkę. Jedne z najlepszych w kinie. Tak uważam. Dobrej nocy

.

Scena rozmowy Pacino z De Niro w kawiarni to jeden z najważniejszych momentów w historii kina. Dwóch mistrzów po raz pierwszy na ekranie twarzą w twarz.

.

Właśnie. :) Świetna konfrontacja.

.

Scena rozmowy jest absolutnie bezbłędna. I to drugie dno - obaj w jednym kadrze. Scena pościgu na przedpolu lotniska tak samo. Zresztą można wymieniać niemal scenę po scenie.

Mnie się marzy projekcja na dużym ekranie...

.

:)

.

Lubię bardzo scenę z telewizorem wyrzucanym z samochodu.

.

Scena wcześniejsza z telewizorem też dobra. O to właśnie chodzi możemy się przerzucać scenami, aż dojdziemy do pełnego timeline. ;-)

.

Film wybitny. :)

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook