your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

microust microust napisał(a) o Zanurzeni (4)

To jeden z tych tytułów, który ma dobrego reżysera, w miarę solidną obsadę, dobre zdjęcia i pewien budżet a ty przez cały seans zastanawiasz się po kiego grzyba został nakręcony.

4 gwiazdki

microust microust napisał(a) o Pierrepoint: ostatni kat (8)

Sporym zaskoczeniem była data produkcji, oglądając miałem wrażenie że to stare dobre kino z przełomu lat 70/80 XX wieku. Timothy Spall rewelacyjnie grał oczami, tym dla mnie zbudował postać. Historia tak prosta że aż niemożliwa. Czasem kamera chce uciec, wyskoczyć przed, co daje dobry efekt.

8 gwiazdki

microust microust napisał(a) o Kryptonim: Shadow Dancer (9)

Konflikt IRA przeciwko Koronie to wdzięczny temat, wielokrotnie przenoszony na ekran. Wdzięczny przez swoją wielowymiarowość, złożoność postaci i ich determinacji. Film Jamesa Marshala jest jednym z tych który nie do końca porusza się uczęszczanymi drogami, choć i jemu nie udało się uniknąć klisz. Przyznam się że z wczorajszej projekcji pamiętam na tyle szczątkowo film, że pozostało mi jedyni poczynić chaotyczne notatki. Muzyka świetna ( gitarowy motyw kojarzy się z 28 dni), zdjęcia potrafią oddalić [...] Przeczytaj całość

9 gwiazdki

microust microust napisał(a) o Requiem dla snu

Pamiętam że po wyjściu z kina długo dochodziłem do siebie. Przez kilka godzin prześladowały mnie okruchy obrazów. Film leży na półce i czeka na konfrontację z pierwszymi wrażeniami.

9 gwiazdki

microust microust napisał(a) o Gorączka

Genialny film z którego kilka scen już przeszło do mojego „best off”. Fantastyczna obsada, doskonała ścieżka dźwiękowa. Dynamika ujęć i plastyka zdjęć. DO tego mocny scenariusz i otarcie się o geniusz reżyserski. Czego chcieć więcej?

9 gwiazdki